Thumbing

Why Trust Techopedia

What Does Thumbing Mean?

Thumbing refers to a method of typing that employs only thumbs. Thumbing is used on a handheld device with a built-in keyboard that is too small to type with all fingers.

Advertisements

May also be referred to as thumb typing.

Techopedia Explains Thumbing

Thumbing is often used for text messaging or typing on a Blackberry, personal data assistant (PDA) or mobile phone. The tiny keyboard on these devices may be called a thumb keyboard.

Advertisements

Related Terms

Margaret Rouse
Editor

Margaret jest nagradzaną technical writerką, nauczycielką i wykładowczynią. Jest znana z tego, że potrafi w prostych słowach pzybliżyć złożone pojęcia techniczne słuchaczom ze świata biznesu. Od dwudziestu lat jej definicje pojęć z dziedziny IT są publikowane przez Que w encyklopedii terminów technologicznych, a także cytowane w artykułach ukazujących się w New York Times, w magazynie Time, USA Today, ZDNet, a także w magazynach PC i Discovery. Margaret dołączyła do zespołu Techopedii w roku 2011. Margaret lubi pomagać znaleźć wspólny język specjalistom ze świata biznesu i IT. W swojej pracy, jak sama mówi, buduje mosty między tymi dwiema domenami, w ten…